ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ"

РІШЕННЯ

КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»
Детальніше >
Детальніше >
Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню


Повідомляємо, що співробітниками ДУ «ІГЗ ім. Марзєєва НАМН України» розроблено проект Державних санітарних правил і норм «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню» з метою забезпечення наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині забезпечення комфортних та безпечних умов перебування пацієнтів та медичного персоналу в зазначених закладах та профілактики професійних захворювань медичних працівників.

Цей нормативний документ розроблено на заміну попереднього нормативного документу СанПиН 5179-90 «Санитарные правила устройства, оборудования и эксплуатации больниц, родильных домов и других лечебных стационаров», який втратив чинність на території України.

Державні санітарні правила і норми «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню. ДСанПіН 2.3-…-2017» призначені для проектувальників закладів охорони здоров’я, головних лікарів та власників закладів охорони здоров’я та фахівців територіальних управлінь Держпродспоживслужби України, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний контроль у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До зазначеного проекту ДСанПіН ввійшли розроблені фахівцями інституту наступні санітарно-протиепідемічні вимоги в частині: доступності будівель та приміщень закладів охорони здоров’я для маломобільних груп населення; проектування підземних автостоянок для більш раціонального використання земельних ділянок у містах та зручності для відвідувачів; розміщення хоспісів; створення більш комфортних умов для перебування пацієнтів в закладах охорони здоров’я та покращення умов праці медперсоналу; застосування сучасних, більш екологічних та зручних у експлуатації матеріалів для обробки приміщень згідно з вимогами санітарного законодавства ЄС; встановлення та експлуатації найсучасного високотехнологічного медичного обладнання та інших інновацій, що сприятимуть мінімізації ризиків порушення санітарно-протиепідемічних показників у внутрішньому середовищі закладів охорони здоров’я, створенню більш комфортних умов перебування і ефективному лікуванню пацієнтів та дотриманню санітарно-гігієнічних вимог умов праці медичного персоналу.

Проект Державних санітарних правил і норм «Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають стаціонарну медичну допомогу населенню. ДСанПіН 2.3-…-2017» направлено до МОЗ України та до Держпродспоживслужби України для розгляду та подальшого затвердження.

Ознайомитися з ПРОЕКТОМ

© ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ" 1999-2023