ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ"

РІШЕННЯ

КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»
Детальніше >
Детальніше >
Вступне слово Президента НАМН України академіка Цимбалюка В.І. на відкритті засідання круглого столу: «Безпека пацієнтів – актуальна проблема вітчизняної системи охорони здоров’я»
Шановні колеги!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я від лікарських помилок помирає людей більше, ніж від дорожно-транспортних пригод та виробничого травматизму, разом узятих. Вважається, що помилки медичного персоналу при наданні медичної допомоги є причиною смерті навіть у економічно розвинутих країнах.

У 2002 р. Всесвітня асамблея охорони здоров’я, враховуючи гостроту проблеми, прийняла резолюцію про якість медико-санітарної допомоги та безпеку пацієнтів, і відповідно до цієї резолюції Секретаріат ВООЗ створив у 2004 р. Всесвітній альянс за безпеку пацієнтів. Сьогодні цей альянс перейменований у Програму ВООЗ за безпеку пацієнтів.

Відмічено, що чим менше уваги і фінансування національній охороні здоров’я, тим проблема негативних наслідків медичних послуг актуальніша.

В Україні визнається проблема безпеки пацієнтів, однак чітка програма запровадження сучасних підходів попередження дефектів медичних послуг відсутня.

Зважаючи на високий рівень надання медичної допомоги у клінічних інститутах НАМН України, ми розуміємо рівень актуальності проблеми і готові очолити роботу з розбудови більш безпечного лікарняного середовища в Україні. А тому на круглому столі присутні головні нештатні спеціалісти Академії за провідними клінічними напрямами.

Зрозуміло, що формуванню такої програми повинні передувати ґрунтовні наукові дослідження проблеми, котрі Академія уже започаткувала.

З метою оцінки можливих масштабів проблеми дефектів надання медичної допомоги та обговорення дорожньої карти заходів з покращення безпеки пацієнтів у закладах охорони здоров’я країни НАМН України запланувала низку заходів, першим з котрих є засідання сьогоднішнього круглого столу на тему: «Безпека пацієнтів – актуальна проблема вітчизняної системи охорони здоров’я».

Ми також усвідомлюємо, що певною мірою прийдеться змінювати культуру сприйняття помилок у медичіій практиці, що передбачає тривалу, наполегливу роботу із залученням громадськості. І ми раді бачити на сьогоднішнім заході представників громадських організацій і готові до співпраці з ними.

Вдячний організаторам за підготовку круглого столу за непростою тематикою і щиро бажаю всім нам успіхів на цій непростій ниві!

© ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ" 1999-2018