ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ"

РІШЕННЯ

КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»
Детальніше >
Детальніше >
Щодо можливості отримання доступу до електронних ресурсів у межах проєкту Research4Life


Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі великі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.

Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням: bit.ly/36SnPG9 , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

Довідково:

Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Від 2002 року в межах проєкту понад 10,5 тис. установ із більш як 125 країн, що розвиваються, отримали онлайн-доступ до академічної та професійної рецензованої наукової літератури.

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

- Hinari (дослідження в галузі біології та медицини);
- AGORA (дослідження в галузі сільського господарства);
- OARE (дослідження навколишнього середовища);
- ARDI (доступ до науково-технічної інформації);
- GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук).

Раніше українським установам, які прагнули отримати доступ до ресурсів через Research4Life, необхідно було сплачувати кошти (Україна включена до переліку країн Групи B, які зобов’язані здійснювати плату за отримання доступу до колекцій літератури, на відміну від переліку країн групи А), втім, у зв’язку зі складною ситуацією в Україні, цьогоріч прийнято рішення скасувати плату для українських установ.

Для отримання доступу установам необхідно зареєструватися, заповнивши форму за посиланням: bit.ly/3JSYmLo .

Представники платформи забезпечують швидкий розгляд заявок від установ з України, які продовжують активно надходити (якщо раніше розгляд заявок зазвичай тривав від 2 до 4 тижнів, то зараз процес реєстрації пришвидшено).

Після підтвердження реєстрації на платформі Research4Life усі співробітники установи мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до відповідального підрозділу або контактної особи установи (зазвичай цю функцію виконують фахівці бібліотеки) для отримання інституційного логіну та паролю для входу, а також інструкції зі створення персонального облікового запису користувача платформи.

Враховуючи зазначене, просимо до 10 квітня 2022 року:

- забезпечити розміщення на офіційних ресурсах НАН України та національних галузевих академій наук інформації про можливість отримання доступу до ресурсів через платформу Research4Life та необхідність реєстрації з цією метою установ на платформі Research4Life;

- поінформувати співробітників установ, організацій та підприємств, що перебувають у віданні НАН України та національних галузевих академій наук, про можливість отримання та використання доступу до зазначених електронних ресурсів.

У разі наявності додаткових запитань щодо реєстрації установи та налаштування доступу до ресурсів слід звертатися до служби підтримки порталу Research4Life (форма за посиланням: bit.ly/3JSYRFg ).


Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Олексій ШКУРАТОВ

Версія для друку:

free counters


© ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ" 1999-2024