ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ"

РІШЕННЯ

КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»
Детальніше >
Детальніше >
Засідання круглого столу на тему: «Право на охорону здоров’я: гарантії надання первинної медичної допомоги»


25 червня 2019 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулось засідання круглого столу на тему: «Право на охорону здоров’я: гарантії надання первинної медичної допомоги».

25 червня 2019 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулось засідання круглого столу на тему: «Право на охорону здоров’я: гарантії надання первинної медичної допомоги».

Одне з невирішених питань сьогодення – низький рівень надання медичних послуг, незважаючи на запровадження реформ, модернізацію медичних закладів, уніфікацію роботи лікарів. Основна причина – недофінансування медичної галузі.

У заході взяли участь представники ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» та ГО «Українська Асоціація громадського здоров’я», які внесли свої пропозиції в налагодження діяльності системи громадського здоров’я, зважаючи на необхідність економії державних коштів:

• ведення загальнодержавної медичної статистики та системного обліку хворих в Україні – для отримання реальних даних щодо кількості хворих в Україні, виду захворювань та їх потреб. Це частково підвищить якісне планування бюджету за програмою «Доступні ліки»;

• впровадження та підтримка вже розроблених скринінгових програм (для масового та селективного скринінгу), зокрема розроблені фахівцями ДУ «ІГЗ НАМНУ» алгоритми для організації реєстрів:

- реєстр вродженої патології – дозволить систематизувати роботу лікаря та забезпечити наступність в обслуговуванні хворих і можливість порівнювати медичні дані;

- реєстр своєчасного встановлення діагнозу спадкової патології у новонароджених, для попередження інвалідизації новонароджених шляхом контролю за термінами отримання результатів масового скринінгу;

• профілактика харчування, зокрема масова фортифікація продуктів харчування – збільшення вмісту вітамінів та мікроелементів в продуктах харчування, що сприятиме зміцненню здоров’я населення;

• посилення гігієнічного регламентування та експертизи продуктів харчування, препаратів побутової хімії, одягу та предметів побуту, низька якість яких негативно впливає на здоров’я населення.

free counters


© ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ" 1999-2019