ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ"

РІШЕННЯ

КОНФЕРЕНЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ»
Детальніше >
Детальніше >
Туман чи смог? Забрудненість повітря чи погодні явища?


Туман чи смог? Про забрудненість повітря і виклики для здоров'я населення виступила в ефірі Радіо Культура д.мед.н., проф. Олена Ігорівна Турос, заступник директора з науково-практичної роботи та завідувач лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва НАМН України, експерт ВООЗ з якості повітря та кліматичних змін.

Що ми знаємо сьогодні про якість повітря в Україні? Які чинники впливають на повітря і які вимірювання за якими напрямками можна вважати достовірними? Що це було - смог чи туман? Чи завдає нашому здоров'ю і довкіллю шкоди осіннє сумнозвісне спалювання листя і бур'янів? Про це йшлося в радіопередачі «Академія» 29 жовтня 2019 року.

"Всесвітня організація охорони здоров'я зараз дуже багато говорить про програми оцінки здоров'я: які саме фактори ризику існують для того, щоб нашкодити нашому здоров'ю? Як з ними боротися? Як ними управляти? І до основних чинників, які впливають на стан здоров'я населення відноситься і повітря. Мова йде не тільки про атмосферне повітря. Мова йде також про повітря внутрішніх приміщень, про повітря громадських приміщень. Тому що ця тема зовсім не порушується. Порушується тема атмосферного повітря", — зазначила Олена Турос.

 Про забрудненість повітря і виклики для здоров'я населення виступила в ефірі Радіо Культура д.мед.н., проф. Олена Ігорівна Турос, заступник директора з науково-практичної роботи та завідувач лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва НАМН України, експерт ВООЗ з якості повітря та кліматичних змін.

Вона наголосила, що, попри побоювання людей, в Україні таки туман, а не смог.

"Я зверталася до наших колег в різних інстанціях, які відносяться до гідрометеорологічних служб, Вони запевнили мене, що це туман. Зважаючи на те, що це туман, то це сезонне явище, яке відбивається на стані приземного шару атмосфери, яким ми з вами дихаємо — це до двох метрів висотою. І воно пов'язане в цьому році, мабуть, з кліматичними явищами", — пояснила експертка.

Турос О.І. зауважила, що туман спостерігався не лише у столиці:

"Це стосується не тільки Києва. Це стосується багатьох міст України. І Україна майже на дві третини була покрита туманами. Про це також треба говорити і не казати, що ми тільки в Києві страждаємо".

Послухати програму можна тут:

http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2351520

Цього ж дня відбулася прес-конференція, в якій взяли участь представники ДУ «ІГЗ НАМНУ», де теж обговорювали питання смогу/туману та системи моніторингу якості атмосферного повітря вцілому.

Відео можна продивитись за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=XiUHqHqcBRw&fbclid=IwAR3i9o-Ak1bViodCJzVBir_HuvybNfC5D4K8xywFs5yEUu4z81grAKoTGQsfree counters© ДУ "ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ" 1999-2020